XYZ - podcast o druku 3D, odc.4 Cała nadzieja w druku 3D

wtorek, 04 luty 2014. Opublikowany w News

odc._4.jpg

    Zapraszamy do kolejnej audycji XYZ! Tym razem zastanawiamy się , co dobrego dla świata może zrobić druk 3D, a naszym gościem jest Asia Jadachowska (3Dprintaddicted, Formakers.pl)


 

    Wspólnie z Asią Jadachowską z 3Dprintaddicted/Formakers.pl rozmawiamy o cudownych projektach związanych z drukiem 3D, które już poprawiają jakość życia na Ziemi. Drukowane protezy, domy, organy - technologia przyszłośc już za rogiem. A wraz z nimi lepsza przyszłość?

 

 

mp3

Komentarze (5)

 • Paweł Centrum Druku 3D

  Paweł Centrum Druku 3D

  05 luty 2014 o 13:35 |
  Jedna uwaga, minuta 22:00, rozmowa nt. Orgnovo:

  Materialise to bez porównania większa i poważniejsza firma niż Organovo, która ma zarówno istotny wpływ na rozwój technologii druku 3D jak i jego popularyzację na świecie. To że nie wchodzą w druk 3D organów wynika najprawdopodobniej z tego, że druk 3D organów to póki co Sci-Fi. Organovo swój kapitał pomnaża na podstawie bardzo fajnie przygotowanych i nagłośnionych wrzutek, z których póki co niewiele wynika...

  W normalnie funkcjonującym świecie, najpierw prezentujemy gotowy produkt, poddajemy go ocenie rynku i gdy będzie ona pozytywna zaczynamy pomnażać zyski na jego sprzedaży. Organovo póki co żyje z zapowiedzi, tego co uczyni jak im się powiedzie... Welcome to the world of START-UP
  • Paweł Centrum Druku 3D

   Paweł Centrum Druku 3D

   05 luty 2014 o 14:10 |
   Uwaga nr 2

   34:00 min. - PLA w MakerBocie wynika z przyczyn ekonomicznych. Gdyby próbować dostosować tą drukarkę 3D do druku z ABS, koszt nowych komponentów sprawią, iż wyścig cenowy z 3D Systems i Cubify będzie dla nich poza zasięgiem. Tak więc nie jest to marketing czy hipsterska fantazja, tylko brutalna, ekonomiczna rzeczywistość.

   Jeżeli chcesz mieć maszynę spełniającą określone parametry techniczne i celować w rynek konsumencki, musisz iść na kompromisy.

   Uwaga nr 3

   39:00 min. - Perpetual Plastics - pisałem o tym na Materiałach... - to wizerunkowo fajny pomysł, ale w praktyce jest wręcz szkodliwy. Abstrahując od tego, że sama produkcja filamentu nie jest procesem zdrowym, o tyle korzystanie z plastiku niewiadomego pochodzenia to jakiś dramat... Idea przysłoniła rzeczywistość.

   Uwaga nr 4

   43:00 - budowa domów; chyba tylko Plama miał kiedyś styczność z prawdziwym budowaniem - jako jedyny spojrzał na to z właściwym... "dystansem" :-)

   Uwaga nr 5

   I see that Reality Maker is soooo influencial :-) Musicie go koniecznie zaprosić :-)

   --

   Uwaga 0

   Generalnie audycja spoko. Tak sobie na żywo pokomentowałem... ;-)
   • viresx

    viresx

    05 luty 2014 o 15:02 |
    Uwaga bardziej organizacyjna - strasznie nie podoba mi się stereo, że jedna osoba mówi w lewej słuchawce, a druga w drugim.. jeśli już tak robić to kanały mogłyby być wymieszane, że jednym jest troche głośniej, a nie że w ogóle nie ma dźwięku. Może na głośnikach jakoś to da się słuchać, ale na słuchawkach jest tragedia.
    • Dr.Plama

     Dr.Plama

     05 luty 2014 o 15:45 |
     @Paweł z Centrumdruku3D
     dzięki za uwagi, w luźnej gadce jak to zwykle bywa, czasami umykają czasami ważne szczegóły i stąd tyle niedopowiedzeń i nieścisłości. W niektórych wypadkach, jak Organovo, żeby opisać złożoność sytuacji pewnie warto by poświęcić na to całą audycję. Ta miała być w założeniu hurraoptymistyczna i wybiegająca w przyszłość. Ogólnikowa.
     Z resztą uwag się zgadzam i dziękuję za czas poświęcony na słuchanie.

     Jeśli chodzi o Kamila z Omni3D to wstępnie się zgodził na rozmowę, ale jeszcze nie ma terminu. Póki co polecam tym, którzy jeszcze nie znają, jego podcast Webskie Chłopaki, który jest po prostu świetny! W nowszych odcinkach (niestety jakoś ich mało ostatnio) jest sporo o druku 3D i Omni3D.

     Paweł z Tobą się jeszcze będziemy mailować niedługo, żeby coś wspólnie nagrać

     @viresx
     Oczywiście, że powinno być mono. Wybacz, pomyliłem pliki, postaramy się podmienić plik.

     A z ogłoszeń parafialnych. Zima zbiera swoje żniwo w postaci chorych gardeł i zatok. W związku z tym niestety przyszły bez XYZ. Postaramy się w tym czasie jeszcze ogarnąć technicznie!
     • Paweł Centrum Druku 3D

      Paweł Centrum Druku 3D

      05 luty 2014 o 18:04 |
      @Plama
      Piotrek, spox, po prostu słuchając audycji, na bieżąco notowałem w komentarzach jakieś uwagi i jak najbardziej zdaję sobie sprawę, jak język mówiony różni się od pisanego / czytanego. Starałem się odnieść wyłącznie do kwestii merytorycznych lub - jak w przypadku Perpetual Plastics do rzeczy, z oceną których całkowicie się nie zgadzam.

      @KD
      Webskie Chłopaki były kiedyś słuchane, ale szczerze mówiąc, bardziej wolę XYZ :-) Został mi jeszcze do odsłuchania do końca odcinek z Sekalem, poza tym wszystkie przesłuchałem do ostatniej sekundy :-)

      @Ja
      Dzięki, czekam na ewentualny kontakt, tylko dajcie znać wcześniej, ponieważ u mnie ciężko z czasem :-( Tzn. na pewno coś wymyślimy, ale z odpowiednim wyprzedzeniem :-(

      Skomentuj

      Zaloguj się aby skomentować

       

      • Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013