Relacja z wykładów w Auli Polskiej

sobota, 08 czerwiec 2013. Opublikowany w News

aula

 

Przedstawiamy naszą relację z 97 spotkania w Auli Polskiej w warszawskiej uczelni im. L. Koźmińskiego, gdzie spotkaliśmy m.in. Materialination i Omni3D.

 

 

 


 

 

   W ostatni czwartek, 6 czerwca 2013 r. nasza drużyna zawitała do Akademii Leona Koźmińskiego,gdzie z wykładami przyjechali:


Konrad Sierzputowski  (Omni 3D) -  "Generacja 3d: wydrukuj sobie wszystko!"

Bardzo ciekawie i barwnie poprowadzony wykład wprowadzający do druku 3D. Dający obraz możliwości, jakie stwarza nowa technologia i nadmieniający liczne przykłady jej zastosowań. 

Michał Frączek (Materialination) -  "Druk 3D czyli nowa rewolucja przemysłowa"

Podobnie wciągający wykład, poprowadzony z dynamiką i humorem. Dowiedzieliśmy się wiele o działalności Materialination w Krakowie. Wszyscy zebrani na sali mogli zobaczyć jak wygląda popularny Replicator i wydruki z niego pochodzące. O różnych zastosowaniach druku 3D dowiedzieliśmy się z zaskakujących anegdot, takich jak ta o Panu Leopoldzie, który pilnie potrzebował części zamiennych do suszarki na ubrania. Dzięki drukarce 3D, uniknął nieprzyjemności ze strony swojej małżonki :-)

Równie ciekawe były pozostałe dwa wystąpienia:

Paweł Subocz (Warszawski Hakerspejs) - Demokratyzacja produkcji

Michał "rysiek" Woźniak (Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania) - Basement Hacking

 

Treść wykładów powinna wkrótce pojawić się na profilu Auli Polska - (http://www.youtube.com/user/AulaPolska) i szczerze polecamy zapoznanie się z tymi materiałami. Prezentacje były naprawdę ciekawe, dobrze przygotowane fajnie poprowadzone. Czuć było zainteresowanie na całej auli, a z tylnych rzędów można było nierzadko zobaczyć ludzi na bieżąco  "googlujących" niektóre informacje na urządzeniach mobilnych.  Po skończeniu wykładów, każdego z prelegentów otoczył tłumek dociekliwych osób, które miały dodatkowe pytania. Po dłuższej chwili udało nam się przeprowadzić wywiad z Konradem z Omni 3D

Następnie rozmawialiśmy z "Ryśkiem"...

...by po dłuższej chwili zamienić słowo z Michałem Frączkiem z Materialination. Trzeba przyznać, że byliśmy ostatnimi osobami w budynku <sic!>, a pora była dość późna, dlatego z tego miejsca dziękujemy Michał, że znalazłeś jeszce trochę sił na wywiad z nami.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

    Skomentuj

    Zaloguj się aby skomentować

     

    • Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013