Nasza relacja z CAx Innovation

poniedziałek, 29 kwiecień 2013. Opublikowany w News

 

Przedstawiamy naszą relację z wydarzenia inżynierskiego CAx Innovation, które miało miejsce od 11 do 14 kwietnia w Muzeum Techniki mieszczącym się w gmachu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie mogliśmy oglądać między innymi nowoczesne urządzenia do druku i skanowania 3D.

 

 


 

 

Obrazek

CAx Innovation zostało zorganizowane przez: 

-Polskie Stowarzyszenie Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx,

-Muzeum Techniki w Warszawie

-oraz Targi w Krakowie (tak, to nie pomyłka)

Wydarzenie prezentowało osiągnięcia technologii wytwarzania, prototypowania, inżynierii odwrotnej i narzędzi wspomagania komputerowgo CAD i wiele innych, a wśród nich skanowanie 3D i drukowanie 3D - dziedziny szczególnie interesujące nas i naszych czytelników. 
Jako, że Warszawa to nasz teren, całą ekipą Reprapforum postanowiliśmy zrelacjonować wydarzenie dla tych czytelników, którzy nie mogli zjawić się w stolicy osobiście. 

Otwarcie


11 kwietnia otwarciu wystawy/targów towarzyszyły przemówienia i prezentacje, z których dowiedzieć mogliśmy się, że motywem przewodnim targów jest proces technologiczny jaki przechodzi projekt techniczny zanim stanie się gotowym produktem. Leitmotivem było lusterko samochodowe. Niestety w czwartek nie mogliśmy zjawić się na miejscu, ale dla ciekawych wykłady otwierające imprezę dostępne są na stronie  http://www.caxinnovation.pl/

 

SKANERY 3D 

 

Mieliśmy okazje rozmawiać z przedstawicielami aż 4 firm prezentujących urządzenia skanujące: Smarttech, Casp Systems, Smart Solutions i 3dmaster. Poniżej prezentujemy wywiady z ich przedstawicielami. 

SMARTTECH


Casp System


Smart Solutions


3dmaster

Warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawą drukarkę foliową w 2 części nagrania. 

 

Drukarki 3D

 

Tym co nas pozytywnie zaskoczyło była obecność reprezentanta opensourcowych drukarek 3D. Przed samiutkim wejściem spotkaliśmy Pawła prezentującego swoją Prusę. 

Na targach obecni byli też przedstawiciele największych gigantów druku 3D - Stratasys i 3D Systems. Niestety, okropne fatum sprawiło, że z przedstawicielem firmy 3D Systems mijaliśmy się przez 2 dni i do wywiadu nie doszło (obiecujemy nadrobić). Ale to nie koniec nieszczęść. Poniższy wywiad z reprezentantem firmy ProSolutions - polskiego dystrybutora urządzeń Stratasys, powinien być dużo dłuższy, gdyby nie bateria... Mimo wszystko zapraszamy do oglądania:

 

Podsumowanie

Udało nam się też przeprowadzić rozmowę ze współorganizatorem wydarzenia mgr inż Ryszardem Markiewiczem, który opowiedział o całej inicjatywie, stowarzyszeniu i jego celach:


 

Mamy nadzieję, że relacja przybliży naszym czytelnikom rynek profesjonalnego druku i skanowania 3D w Polsce. Dla nas wrażenia były jak najbardziej pozytywne. 

Zespół Reprapforum

 

 

Komentarze (0)

    Skomentuj

    Zaloguj się aby skomentować

     

    • Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013