Fab Lab Warszawa - kolejne miejsce na naszej mapie Stolicy.

niedziela, 30 czerwiec 2013. Opublikowany w News


   

    26 czerwca nasza ekipa Reprapforum.pl odwiedziła warszawski Hackerspace, w ramach którego od lutego inkubuje się Fab Lab Warszawa. Jest to już drugi (a w kolejności założenia - pierwszy) taki projekt w stołecznym mieście i nie moglibyśmy o nim nie napisać.

 

 

 


 

     Od początku lutego, przylegle do warszawskiego hackerspace'u w podziemiach Instytutu Tele- i Radiotechnicznego na ul. Długiej 44/50, powstaje FabLab Warszawa. Ponieważ nie byliśmy jeszcze ani w  tamtejszym hackerspejsie, ani siłą rzeczy w Fab Labie, od dłuższego czasu planowaliśmy odwiedzić to miejsce z naszą kamerą. 

Ludzie tworzący Fab Lab na Długiej spotykają się w środy, wieczorami. Okazało się, że przyszliśmy na miejsce trochę za wcześnie i oczekując gawędziliśmy sobie z członkami społeczności hackującej wszystko co się da hackować. Przestronne pomieszczenia piwnicy urządzone są w bardzo klimatyczny sposób, nie idzie zawiesić oka na jakimś szczególe, który nie rodzi kolejnych pytań: Makerbot? Czy to są organy? A to? Czy to miecz? 


Tak się szczęśliwie złożyło, że twórcy Fab Labu wygrali konkurs skierowany do tego typu inicjatyw i od kilku tygodni mają na stanie drukarkę Lulzbot. Mogliśmy podziwiać ją w akcji. Wygląda dość niepozornie - jej drukowane części i profile sprawiają wrażenie "typowego" sprzętu nie wyróżniającego się niczy specjalnym. Dowiedzieliśmy się natomiast, że drukarka wykonała swój pierwszy, bardzo dokładny wydruk, ok 20 minut po wyjęciu z pudła. Do tego wszystkiego piękna, kolorowa, jasno napisana instrukcja i... zestaw wysokiej jakości narzędzi, a w nim nóż do ostryg, który ponoć jest optymalnym narzędziem do odklejania wydruków od łoża. Fantastyczny sprzęt!
W końcu doszło do wywiadu, zapraszamy:

Komentarze (0)

    Skomentuj

    Zaloguj się aby skomentować

     

    • Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013