Co drukuje w 3D Jason z "Piątku 13-ego" w reklamie Radioshack?

środa, 05 luty 2014. Opublikowany w News

crueger.png

 

     Radioshack to amerykańska sieć sklepów z artykułami RTV, telefonami, która ma w swojej ofercie również drukarki 3D Afinia serii H. Właściciele sieci uznali, że należy zerwać z wizerunkiem firmy, wciąż mocno kojarzącym się z latami osiemdziesiątymi i tak powstała wspaniała kampania reklamowa, która  jednocześnie wykorzystuje nostalgię do bohaterów masowej wyobraźni sprzed 30 lat, a z drugiej strony promuje nowoczesny wizerunek sieci. A to doprowadziło do spotkania przerażającego Jasona z drukarką 3D. Efekt budzi grozę!

 


 

Piłkoszał po amerykańsku 

    O tym, że Super Bowl w USA to święto nie tylko Futbolu, ale też reklamy pisaliśmy już przy okazji akcji reklamowej Nike. Okazuje się jednak, że drukarka 3D była również bohaterem jednej z ciekawszych reklam emitowanych w trakcie meczu. Sieć Radioshack postanowiła odświeżyć swój wizerunek poprzez... odwołanie do hitów lat 80. Reklama, którą zobaczyły miliony amerykanów, pokazuje najazd herosów dawno minionej dekady na jeden ze sklepów sieci. Dochodzi do totalnej demolki w wykonaniu Hulka Hogana, Alfa, laleczki Chuckie, Twisted Sister, Nastoletniego Wilkołaka...

Bohaterowie "zabierają ze sobą całe lata osiemdziesiąte" i uciekają. Następnie naszym oczom ukazuje się współczesny sklep Radioshack - tętniący nowoczesnością. Jednym z elementów podkreślających nowe oblicze sieci jest tu stanowisko druku 3D, na którym widzimy drukarkę Afinia, która faktycznie jest w ofercie sklepu.


radioshack2.png

Co prawda taki detal mógł umknąć większości z podekscytowanych piłkoszałem widzów, ale takie świadome wykorzystanie drukarki 3D jako symbolu nowoczesności w reklamie emitowanej przy absolutnie najwyższej oglądalności, pokazuje jak duża w Stanach jest już świadomość istnienia takiej technologii.

videos_h2.png
Reklama na Super Bowl to dopiero początek szeroko zakrojonej kampanii, w ramach której powstało wiele osobnych klipów w których poszczególni bohaterowie poznają najnowsze elektroniczne gadżety. Przy okazji eksponowane jest hasło sieci "DIY has evolved, welcome to DIT", gdzie DIT oznacza Do It Together. 

Co drukuje Jason?

jasosnosnson.jpg

W jednej z nich bohater "Piątku 13-go", zamaskowany olbrzym z maczetą - Jason, uczy się obsługi drukarki 3D. W czasie kiedy powstaje wydruk personel opowiada o możliwościach nowej technologii, która pozwala na tworzenie części samochodowych, biżuterii, zabawek...Jason drukuje jednak coś innego. Pod koniec reklamy sprzedawca z przerażeniem spostrzega, że duplikowany przedmiot to klucz do jego domu! Dowcipna, merytoryczna i ciekawa reklama z dreszczykiem grozy! Yeah! W wolnej chwili polecamy też obejrzenie pozostałych reklam z Alfem, Hulkiem Hoganem i innymi gwiazdami, które wzbudzają zasłużony sentyment. Świetny pomysł!

Inne reklamy, w których Radioshack żegna lata 80'e:


VIA: 3dprintingindustry

Komentarze (0)

    Skomentuj

    Zaloguj się aby skomentować

     

    • Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013