Trzy niesamowite kreacje wydrukowane w 3D.

środa, 08 styczeń 2014. Opublikowany w News

anouk-wipprecht-materialise-3d-printing-fashion-1.jpg

 

    W fantazyjnych sukniach wykonanych z elementów drukowanych w 3D prezentowały się już Dita von Tesse i Lady Gaga. Pokaz bielizny drukowanej w 3D był  jakiś czas temu częścią show zorganizowanego przez Victoria's Secret. Dziś prezentujemy czytelnikom 3 kolejne, niezwykłe kreacje, tym razem nie na ciałach celebrytek, ale równie warte obejrzenia. 

 


 

Blokify: dziecinnie prosta, mobilna aplikacja do budowania modeli 3D z bloków.

sobota, 04 styczeń 2014. Opublikowany w News

blokify_save_0025.png

 

    Jeszcze we wrześniu minionego roku, na World Maker Faire New York, Jenny Kortina i Brett Cupta prezentowali Blokify - uproszczoną aplikację przeznaczoną dla systemu iOS, umożliwiającą każdemu, nawet dzieciom, budowanie i drukowanie dowolnych modeli 3D. Teraz aplikacja dostępna jest już dla wszystkich użytkowników urządzeń ze znaczkiem nadgryzionego jabłuszka.


 

Micron 3DP - ekstruder nowej generacji, w całości wykonany z metalu.

czwartek, 02 styczeń 2014. Opublikowany w News

all-metal-3d-printer-extruder-1.png

 

    Witajcie w Nowym Wspaniałym roku Reprapowicze! 2014 będzie, bez dwóch zdań, kolejną przełomową datą w dziejach druku 3D. Jedną ze zmian jakie spotkają nas już wkrótce będzie nowa generacja ekstruderów opartych na trwałych i niezawodnych częściach, a przynajmniej tak twierdzą z Micron E.M.E Ltd, którzy chwalą się na 3ders swoim w pełni metalowym ekstruderem.

 


 

Nie tylko SLS! Inne patenty na druk 3D również wkrótce wygasną

poniedziałek, 30 grudzień 2013. Opublikowany w News

expiredc-canfield1

 

    Kilka miesięcy temu w mediach zajmujących się drukiem 3D zawrzało. Zaroiło się od artykułów takich jak nasz "W 2014 roku czeka nas boom druku 3D. Wygasają kluczowe patenty." Faktycznie, już za kilka tygodni wygasa patent na technologię SLS, ale to nie jedyne kluczowe rozwiązanie, które już wkrótce zostanie "uwolnione". Przedstawiamy wam dziś obszerne opracowanie na ten temat, jakie na łamach 3Dprintingindustry opublikowali John Hornick & Dan Roland. 

 


 

 

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013