Europejska Agencja Kosmiczna wydrukuje bazę na księżycu?

piątek, 01 luty 2013. Opublikowany w News

ObrazekESA ogłosiła wczoraj plany zbadania możliwości opracowania technologii druku 3D przy pomocy pyłu pokrywającego księżyc. Partner agencji, architekci z Foster+Partners, zajmuje się projektem bazy na księżycu mogącej być domem dla załogi badawczej, zapewniającym ochronę przed promieniowaniem gamma, meteorytami i wysokimi wahaniami temperatury. Baza będzie rodzajem tubalnego namiotu przypominającego kształtem dach nad kortem tenisowym. Następnie kopuła zostanie pokryta warstwami regolitu przez sterowaną robotem drukarkę 3D.


 

Druk 3D w służbie edukacji na 2300 urodziny Archimedesa

poniedziałek, 28 styczeń 2013. Opublikowany w News

Obrazek
„Ilustrujemy metody Archimedesa za pomocą modeli produkowanych na drukarkach 3D. To podejście pozwoliło nam stworzyć fizyczne dowody twierdzeń Archimedesa i pokazać idee matematyka znanego zarówno ze swoich wynalazków mechanicznych, jak i z dokonania przełomu w geometrii i obliczeniach. Wykorzystujemy technologię 21 wieku aby prześledzić intelektualne osiągnięcia 3 wieku p.n.e. Podczas, gdy obchodzimy 2300te urodziny Archimedesa w 2013, sami żyjemy w ekscytujących czasach, w których druk 3D stał się dostępny i popularny” 

 

OLIVER KNILL AND ELIZABETH SLAVKOVSKY

Drukowany budynek w kształcie wstęgi Möbiusa!

niedziela, 27 styczeń 2013. Opublikowany w News

Obrazek

 

Holenderski architekt  Janjaap Ruijssenaars pracujący dla amsterdamskiej Universal Architecture planuje budowę domu o unikalnym kształcie i z wykorzystaniem pionierskiej technologii. Budynek ma mieć powierzchnię 1100 metrów kwadratowych , a wykonany będzie z użyciem drukarki przestrzennej o możliwości wykonania obiektów o wymiarach 6 x 9 m, drukującej z mieszanki żwiru i piachu z ciekłym czynnikiem wiążącym. 

 


 

Coraz bliżej samoreplikującej się maszyny!

piątek, 25 styczeń 2013. Opublikowany w News

Obrazek

 

Firma iRobot zgłosiła patent na fenomenalną konstrukcję wielofunkcyjnego replikatora, który nie tylko drukuje ale też sam szlifuje, nawierca i wykańcza finalny produkt. A wszystko to bez najmniejszej ingerencji człowieka. System o roboczej nazwie „fabrykator robotyczny” jest kolejnym krokiem ku maszynom, które będą mogły autonomicznie tworzyć inne maszyny, w tym siebie. 

 

 


 

Nokia Lumia 820 - przełom, czy sprytny marketing?

czwartek, 24 styczeń 2013. Opublikowany w News

ObrazekWiadomość o tym, że Nokia udostępnia na swojej stronie (http://conversations.nokia.com/2013/01/18/everything-you-need-to-know-about-the-lumia-820-and-3d-printing/)projekt obudowy do nowej Lumii krąży po różnych portalach od kilku dni. Pomysł budzi ogromne nadzieje, w końcu duże koncerny rzadko oddają cokolwiek za darmo. Odkąd jakieś 15 lat temu pojawiły się telefony z wymiennymi kolorowymi obudowami wiadomo, że nie brakuje ludzi, którzy chcą aby ich zabawka wyróżniała się wyjątkowym wyglądem. 

 

 


 

 

Unikalne projekty coraz prostsze dzięki MakerBot Customizer!

czwartek, 24 styczeń 2013. Opublikowany w News

makerbot

 

Służąca dotąd za bibliotekę projektów strona thinverse.com wzbogaciła się o prostą aplikację do ich kreowania! Projektowanie nowych przedmiotów w 3d jeszcze nigdy nie było łatwiejsze.

Aplikacja zaprezentowana w zeszłym tygodniu na targach CES działa na przeglądarce i pozwala absolutnie każdemu na zbudowanie zupełnie nowych rzeczy z elementów stworzonych wcześniej w OpenSCAD, a działa to tak:

Drukowanie czekoladek?

czwartek, 24 styczeń 2013. Opublikowany w News

Obrazek

 To nie nowina, że najdziwniejsze pomysły zawsze pochodzą z Japonii. Ciekawą inicjatywą przed zbliżającymi walentynkami wykazała się kawiarnia „FabCafe” w mieście Shibuya. Można tam zamówić wspaniały prezent dla ukochanej osoby w postaci czekoladek o kształcie swojej podobizny. 

 


 

Druk 3d Milowym krokiem w bioinżynierii?

środa, 23 styczeń 2013. Opublikowany w News

 

    Wygląda na to, że świat trójwymiarowych drukarek może niedługo zrewolucjonizować medycynę, a przynajmniej jej gałąź zajmującą się transplantacją organów. Wszystko dzięki pracom Laboratorium Mikrofabrykacji Tkanek Uniwersytetu Pensylwanii. Tam, zespół pod przewodnictwem doktora Jordana Millera pracuje nad metodą „drukowania organów” z wykorzystaniem drukarki reprap. 

 

 

 


 

 

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013