Orędzie Obamy na 2014 rok, bez wzmianki o druku 3D, ale...

poniedziałek, 03 luty 2014. Opublikowany w News

Obamamama.png

     W zeszłym roku bardzo cieszyliśmy się kiedy prezydent Barrack Obama mówił o druku 3D i Narodowych Centrach Innowacji Technologicznej na swoim dorocznym orędziu przed senatem. Próbowaliśmy też wkręcać naszych czytelników w podobne zabiegi naszego rządu. I oto w zeszłym tygodniu doczekaliśmy kolejnego przemówienia amerykańskiego prezydenta i choć nie pada w nim ani razu sformułowanie "druk 3D", to branża technologii addytywnej produkcji w Stanach Zjednoczonych na pewno z radością przyjmie technologiczną część mowy.

 


 

Rekordowa kostka Rubika na Shapeways! Nigdy jej nie złożysz.

piątek, 31 styczeń 2014. Opublikowany w News

674x501_64058_93279_1338413385.jpg

  

    Dla designerów, którzy chcą stworzyć projekt 3D i nim handlować, Shapeways stało się doskonałą platformą. W ciągu ostatnich lat firma ta niesamowicie się rozrosła i regularnie przyciąga na siebie uwagę mediów. Tym razem naszą uwagę przykuwa niezwykły przypadek M.Oskara van Deventera, który sprzedaje w Shapeways ponad 250 projektów puzzli 3D, w tym niezwykłą kostkę Rubika i obrotową głowę warte setki dolarów.

 


 

Perpetual Plastic: Filament z odpadów

piątek, 31 styczeń 2014. Opublikowany w News

perpetual-plastic-project-5.jpg

 

 

    Domowy ekstruder do filamentu i możliwość recyclingu ABS i PLA to wciąż powracające tematy w druku 3D. A gdyby tak wykorzystać do druku zużyte kubeczki i butelki? Okazuje się, że to całkiem realny pomysł, a holenderski projekt Perpetual Plastic promuje taką formę wykorzystania plastikowych odpadów.   


 

  

W Amsterdamie powstaje drukowany w 3D dom!

środa, 29 styczeń 2014. Opublikowany w News

1491714_624923300914130_229720120_n.jpg

 

 

    W marcu zeszłego roku, kiedy architekci z holenderskiej pracowni DAS zapowiadali, że wydrukują w 3D dom, ciężko było taki projekt traktować bez dystansu i pobłażania. W międzyczasie twórcy zupełnie nie przejmując się brakiem wiary w swój pomysł, skonstruowali monstrualną drukarkę 3D KAMERMAKER XL, a ostatnio - niespełna rok po ogłoszeniu planów - przystąpili do budowy pierwszego budynku drukowanego w 3D!

  


  

To już dziś! Ważny patent na druk 3D właśnie się przedawnił!

wtorek, 28 styczeń 2014. Opublikowany w News

SLS_Button.png

 

 

    Dzisiejszy dzień zapowiadany był w dziesiątkach wiadomości na branżowych serwisach całego świata przez ponad pół roku. Patent US 5597589 A pt. "narzędzie do produkcji przedmiotów poprzez Selektywne Spiekanie Laserem" został zgłoszony przez Carla R. Deckarda w maju 1994 roku i wszedł w życie z dniem 28 stycznia 1997 roku. A dokładnie dziś - stracił swoją moc. 

 

 


 

Nareszcie jest! Aplikacja Thingiverse na Androida.

sobota, 25 styczeń 2014. Opublikowany w News

Blog_01.jpg

 

    Dużo ekscytacji na odbywających się na początku bieżącego miesiąca targach CES 2014 wzbudziły zaprezentowane tam mobilne aplikacje związane z drukiem 3D. Początkowy zachwyt długo oczekiwanymi Apkami szybko zmalał kiedy okazało się, że ważniejsze z nich istnieją jedynie na platformie iOS, a wersja na bardziej u nas popularnego Androida jest dopiero planowana. Na szczęście Makerbot, właściciel największej, darmowej biblioteki projektów 3D do drukowania, nie kazał nam długo czekać, aż aplikacja pojawi się w Google Play. Mobilne thingiverse można  pobrać już od 2 dni. 

 


 

faBrickator - zamiast drukować przedmiot, wydrukuj klocki, z których go złożysz!

sobota, 25 styczeń 2014. Opublikowany w News

42b8dc819.jpg 

 

   Choć druk 3D powszechnie nazywany jest metodą "szybkiego prototypowania", to nie brakuje głosów, że to wciąż zbyt czasochłonny proces. faBrickator to błyskotliwy pomysł pozwalający znacząco przyspieszyć proces tworzenia modelu. Zamiast dzielić model 3D na warstwy, aplikacja w pierwszej kolejności go "LEGOfikuje", dzieląc go na... klocki LEGO, które następnie drukujemy.

 


 

Dni Druku 3D w Kielcach już w marcu!

czwartek, 23 styczeń 2014. Opublikowany w News

g1.png

 

    Jak poinformował dziś współtwórca Dni Druku 3D w Kielcach i FabLabu Kielce, a także gość nagrywanego dzisiaj podcastu XYZ, Paweł Rokita - tegoroczna edycja kieleckiego spotkania z drukiem 3D odbędzie się w 28-29 marca i częściowo odbędzie się w ramach targów Wirtoprocesy!

 

 


 

 

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013