Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Suwmiarka cyfrowa

Suwmiarka cyfrowa 08/11/2012 10:38 #2120

Nie znalazłem działu narzędzia, więc daję tu, gdyż najbardziej mi odpowiadał :-)
Gdyby ktoś nie miał, to w Lidlu od czwartku będzie suwmiarka cyfrowa wyświetlająca setne części milimetra za 34,99zł
  • acc
  • acc Avatar
  • Podziękowania: 1
Pozdrawiam,
Adam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suwmiarka cyfrowa 08/12/2012 09:09 #2126

Taka suwmiarka to się nadaje... Mierzysz ten sam element 20 razy i za KAŻDYM razem masz inny pomiar. :)
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Suwmiarka cyfrowa 08/12/2012 11:04 #2129

Używałeś konkretnie ten model? Fakt że mam zwykłą analogową suwmiarkę która była droższa, ale dokładność mam 0.1mm a nie 0.01. Natomiast jakościowo wiele rzeczy z Lidla sobie chwalę, tak więc pomyślałem że może to być niezły zakup.
  • acc
  • acc Avatar
Pozdrawiam,
Adam

Suwmiarka cyfrowa 08/12/2012 12:25 #2131

Mam takie z lidla i nie narzekam ale trzeba przyjąć że dokładność pomiaru jest 0,05 mm.
BlazakoV napisał:
Taka suwmiarka to się nadaje... Mierzysz ten sam element 20 razy i za KAŻDYM razem masz inny pomiar. :)

To prawda że pomiary różnią się miedzy sobą ale zwykle te różnice mieszczą się w pięciu setkach - coś za coś , jeżeli komuś za mało może kupić Mitutoyo.
Bardziej mnie wkurza brak automatycznego włączania.
KONTO ZAWIESZONE

Suwmiarka cyfrowa 06/05/2014 06:50 #7977

Witam
Na temat 20 razy mierzysz i za każdym razem pokazuje coś innego.

Jest takie powiedzonko w miernictwie:
"każde urządzenie pomiarowe można tak ścisnąć aby uzyskać wymagany wymiar"
czyli wskazanie zależy od siły ściskania szczęk suwmiarki, po to mikrometry
mają kalibrowane sprzęgiełko w pokrętle.

Suwmiarka cyfrowa 06/06/2014 19:53 #7980

Ja nie narzekam na jakość pomiarów taką suwmiarką.
Pewnym mankamentem jest konieczność używania baterii typu zegarkowego do jej zasilania, ale gdy kupiłem komplet różnych baterii 25 sztuk za ok 10 zł to wymiana nie jest już problemem.
Do takiej suwmiarki można dorobić odczyt zdalny via komputer - jest opis w internecie - wtedy coś takiego po przerobieniu może służyć jako czujnik osi z przy zdejmowaniu wymiarów jakiegoś przedmiotu przy użyciu CNC/drukarki.
  • animos
  • animos Avatar

Suwmiarka cyfrowa 04/04/2015 10:18 #8316

To zdecydowanie ciekawe zastosowanie tej sufmiarki :)

Używałem tej Lidlowej dość długo i przyznam że nie miałem większych problemów dokładność 0,05 była dla mnie wystarczająca.

Co do analogowych kiedyś sporo używałem, jednak dokładność cyfrowych w większości przypadków jest wystarczająca a znacznie szybciej mi się z nimi pracuje.
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013