Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podgrzewanie stołu o wym. 1000mm x 1000mm

Podgrzewanie stołu o wym. 1000mm x 1000mm 02/22/2015 23:39 #8299

Witam Serdecznie

Mama pewien problem, ukończyłem konstrukcję (część mechaniczną) swojej drukarki 3D, a nawet dwóch - są to prototypy póki co (pierwsza z nich pole robocze druku 1000x1000x1300mm (XYZ) - konstrukcja zamknięta, druga 1500x1000x1500mm - konstrukcja bramowa modułowa: pola roboczego zmienne ze skokiem 200mm, w zależności kto co będzie chciał(XYZ).

W przybliżeniu konstrukcja na profilach aluminiowych modułowych, oś Z - śruby pociągowe: kulowa lub trapezowa - zależne od opcji, osie X,Y standard pasek zębaty oczywiście odpowiednio większy. Silniki NEMA seria 23 i wyżej - żeby uzyskać duże prędkości posuwu. Stół nieruchomy. Oczywiście opcje drukarki single i double extruder, jak również wersja miror (tzn. pole robocze podzielone na 4x równe części - dla każdej części 1x extruder = wydruk 4szt na raz)

Moje pytanie brzmi: Jak rozwiązać problem podgrzewanego stołu i czy pomysły które podałem się sprawdzą?

1. Elastyczny przewód grzewczy - poprowadzony w dwóch płytach alumionowych 5mm łączonych (płyty z wydrążonym tunelem pod grzałkę w kształcie "S"), na to szyba
2. Zakupić XXX płytek drukowanych PCB tak żeby zapełniły całe pole robocze, na to płyta aluminiowa 5mm

Póki co rozwiązanie pierwsze wydaje mi się lepsze z jednego względu: Czas nagrzewania!

Cena nie gra roli, chociaż lepiej żeby rozwiązanie nie kosztowało 1 tys zł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013