Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: ACETON - jaki?

ACETON - jaki? 01/20/2015 11:47 #8279

Witam

Pytanko mam, gdzie i JAKI mam kupić aceton żeby zrobić tzw. sok ABS. od dłuższego czasu próbuję na "o wiele przereklamowanym" sprzęcie jakim jest ZORTRAX wydrukować model domu w skali 1:100 (mniej więcej 16x16x3cm), Każde piętro z osobna i kładąc modle na stole odkleja się i zniekształca. Obudowałem drukarkę z dwóch stron efekt pozostał. Oczywiście stół i drukarka są wypoziomowane, filament oryginalny.

na infolinii doradzono mi zrobić ten soczek, ale przyznaję że z chemią to tak nie bardzo u mnie i myślałem że aceton ze zmywacza do paznokci będzie dobry ale jednak to nie ten;) Kupiłem rozcieńczalnik acetonowy ze sklepu budowlanego. Zrobiłem w proporcji 100ml rozcieńczalnika na 2m filamentu, cóż filament zginął a aceton zrobił się tylko lekko żółty (pomimo że filament był biały, a powinno powstać coś na kształt mleka. Może znowu nie ten aceton używam, ale w necie nie mogłem się doszukać jaki to ma być odpowiedni.

Jeśli ktoś czyta ten post i używa ZORTRAXA do drukowania modeli większych niż 16x16 cm i mu wychodzą to będę wdzięczny za poradę.

PS. raz mi się udało wydrukować owy model ale jak postawiłem go w pionie. Efekt był taki iż drukarka pracowało o 2godz dłużej, zużyła więcej filamentu na podpory a grubość niektórych ścianek pozostawała wiele do życzenia. Na targach w Kielcach widziałem drukarkę za chyba 12.000 i mam z niej dom wydrukowany, no cacuszko jak dla mnie. Cóż gdybym to przewidział to był kupił tamtą niż tą co mam ale połakomiłem się na reklamę tego czegoś:(
Parametry druku:
grubość warstwy 0.39mm
chłodzenie na 0
wypełnienie solid albo medium (tak i tak próbowałem)
support 10

Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem przyznaję uczę się. Aczkolwiek ZORTRAX trochę inaczej przedstawia swój produkt...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ACETON - jaki? 03/18/2015 16:52 #8309

Jeżeli chodzi o aceton ja używam acetonu firmy dragon. Nie mam z nim problemów.

Sok wykonuje raczej gęstszy od twojego. 2 -3 metry filamentu w około 40mm. Daj roztworowi trochę czasu żeby ABS się dobrze rozpuścił.

Odradzam rozpuszczalnik do paznokci, są w nim inne substancje.

Ile razy drukowałeś już na stole który masz przy Zortraxie? Ja po około 50 wydrukach musiałem zregenerować stolik. Jeżeli masz już taki przebieg podpowiem jak to zrobić.

Większość wydruków na potrzeby strony www.proto3d.pl robiłem na właśnie tej drukarce :)
Ostatnio zmieniany: 03/18/2015 16:53 przez Proto3D.

ACETON - jaki? 08/13/2015 19:49 #8359

Witam

Widzę że tutaj rzadko się odpowiada, ale zawsze ktoś z czasem w końcu dopisze.

Jeśli chodzi o soczek to poradziłem sobie z tym, problem oczywiście leżał po stronie acetonu, ale w końcu dorwałem porządny któremu jak na razie żadne ABS się nie oparł :)

Co do ilości wydruków to tak jak piszesz +- 50 i trzeba na nowo przesmarować stół. Nie wiem jak Ty to robisz. Ja po prostu jak już zauważam że mi wydruk się odkleja to demontuję cały stół lekko przecieram papierem ściernym, czyszczę z obu stron, ba nawet odkręcam płytę perforowaną i wydmuchuję resztki spod niej. A potem na nowo składam wszystko do kupy, przy okazji poziomuję, rozgrzewam i smaruję stół.

A powiedz mi czego używasz do nakładania soku. Ja stosuję gąbkę ale to rzecz jednorazowego użytku w tym przypadku ;)

ACETON - jaki? 01/29/2017 16:33 #8421

Czasem się odpowiada :)

Jeżeli chodzi o czyszczenie stolika mam identyczną technikę.

Do nakładania używam pędzelka. Trzeba go umiejętnie zamaczać - jedynie końcówkę aby nie rozpadł się za szybko. Po wszystkim przemywam go acetonem aby usunąć ABS z włosia i tak wytrzymuje kilkanaście zabiegów.
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013