Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dziury, nieregularne i słabe podawanie filamentu.

Dziury, nieregularne i słabe podawanie filamentu. 12/21/2014 16:19 #8261

Znowu niestety to samo, robią się otwory na skutek nieregularnego podawania filamentu, niezależnie od ustawień i filamentu.
Czasem jak filament jest nowy, ostatnio kupiłem "abs premium" i było ok, ale po jakimś czasie znowu się pojawiły dziury,
a filament przechowuję w szczelnym worku
Możliwe że sklep przysłał zawilgocony i olewają warunki przechowywania?
A może to ja coś źle robię?
Miałem ustaiwenia różne, np teraz mam warstwa 0,1mm, top i bottom po 0,3, print od 45 do 80 i nic żadnych różnic.
Podaje nieregularne filament, ale głwoica nie jest zapchana bo jak wcisnę extrude to leci i le wejdzie.
333.jpg
Ostatnio zmieniany: 12/21/2014 16:20 przez członekramieniawysunietynaczolo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dziury, nieregularne i słabe podawanie filamentu. 12/21/2014 16:53 #8262

Ok, na chwilę obecną pomogło zmniejszenie print do 45 i fill speed do 50, jest ok w 99%. ALe miałem raz print na 55 i 60 i szło dobrze, ktoś umie wyjaśnić?

Dziury, nieregularne i słabe podawanie filamentu. 12/22/2014 21:51 #8263

Witam
Tak z mojego podwórka: sprawdż zębatke na silniku. Jeżeli silnik dość mocno się rozgrzewa to i zembatka też, więc się rozciąga i potrafi się śilizgać. Wtedy właśnie miałem wydruki takie jak twoje. Jeszcze jedna sugestia, dysze głowicy masz wkręconą w tulejke a całość jest zamocowana w ekstruderze. Dlatego sprawdź zamocowanie. Czy tulejka z głowicą i blokiem grzejnym rusza się czy stoi sztywno w ekstruderze.

robert
  • kubus838
  • kubus838 Avatar
  • Podziękowania: 4
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013