Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/16/2013 18:56 #6484

@Crossman sie przypakdiem na dni druku 18 w Wawie wybierasz?
  • yru
  • yru Avatar
  • Podziękowania: 2
otwarty projekt drukarki golemD - www.thingiverse.com/thing:141321
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/16/2013 19:55 #6487

Tak z ciekawości w czym to modelowałeś?
Otwory są zgodne z projektem czy powiększone pod drukarkę?
Ja może w przyszłym tygodniu puszczę wydruk. zobaczę co z tego wyjdzie.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/16/2013 20:00 #6488

yru napisał:

Ale mam nadzieję, że na warsztatach nie będziemy drukować broni... ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): dach

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/17/2013 06:58 #6492

Autodesk Inventor 2012. Wszystko jest zgodne z projektem, jeśli ktoś chce mogę udostępnić plik *.ipt *.step, czy dowolny jaki da się eksportować z Inventora. Ewentualnie mogę przygotować plik z większymi otworami.
  • hudyvolt
  • hudyvolt Avatar
  • Podziękowania: 1

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/17/2013 07:30 #6493

Jak z inwentora, to weź jeszcze rzuć rzut izo:) Albo załącz '.step'.
Ostatnio zmieniany: 05/17/2013 07:31 przez MariuszEm.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/17/2013 12:23 #6495

• hudyvolt
  • hudyvolt Avatar

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/17/2013 12:41 #6496

Teraz to się upewniłem, że drukarka 3D raczej się nie nada. Można spróbować z podporą, odwrócony do góry nogami, ale i tak powątpiewam w technologię FDM przy takim modelu.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/17/2013 13:41 #6497

Z podporą da radę, model można ładnie oczyścić wiertłem i dremelem.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Odp: Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/17/2013 15:16 #6498

Najprościej to chyba obrócić 90 stopni i wydrukować go pionowo, wtedy tylko jeden support będzie.
  • acc
  • acc Avatar
Pozdrawiam,
Adam

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/18/2013 19:57 #6515

WOW !

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem :-)
yru napisał:
Niestety nie, jestem z drugiego końca Polski.
Ostatnio zmieniany: 05/18/2013 19:59 przez Crosman.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/19/2013 19:11 #6523

BlazakoV napisał:
Po co wyprowadzać ignorantów z błędu... :) Co jeden na tamtym forum to lepszy, wszystkie maszyny zbudowali, wszystkie technologie opanowali, wszystkie rozumy pozjadali a jak przychodzi np. do zrobienia projektu maszyny open-source to dużo gadania i zero konkretów.

No dobra, wiem, że przesadzam, ale ich podejście czasami jest tak żenujące że nie chce się tego co piszą o drukarkach czytać.
Myśli kolega, że nie czytamy innych forów? Open-source, a może jednak open-hardware? Tu masz projekt maszyny ,a tu masz log z jej projektowania.

Btw, niech kolega mi pokarze jakiś negatywny wpis o drukarkach 3d, bo jakoś znaleźć nie mogę....

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/20/2013 10:35 #6525

Open-source, a może jednak open-hardware?
Maszyny z pełną otwartą dokumentacją, BOMem i know-how. Fajnie, że w końcu udało się to zrobić, szkoda, że po prawie dziesięciu(?) latach funkcjonowania forum...
Btw, niech kolega mi pokarze jakiś negatywny wpis o drukarkach 3d, bo jakoś znaleźć nie mogę....
Nie chce mi się teraz marnować czasu na wertowanie przeorganizowanych tematów, ale nie raz i nie dwa spotkałem się tam ze stwierdzeniami, że RepRapy to zabawki a reprapowicze to ludzie bawiący się zabawkami którym się wydaje, że umieją coś zbudować. Że nasze maszyny to się nadają co najwyżej do drukowania właśnie zabawek i jakiś pokazowych pierdółek. Że nic poważnego na tym się nie da i nie będzie dało zrobić, że możliwości są ale w maszynach które kosztują o dwa zera więcej.

Odniosłem wrażenie zupełnie jakby Stara Gwardia Doświadczonych Poważnych Konstruktorów naśmiewała się z tego co my tutaj robimy. To wasze podwórko i macie do tego prawo, ale nie dziwcie się, że powoduje to niechęć. Nie chcę nikogo obrażać, ale takie właśnie wrażenie odnoszę.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe
Ostatnio zmieniany: 05/20/2013 10:39 przez BlazakoV.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/20/2013 15:21 #6527

E... tam.
A ja myślę, że jest to taki styl spotykany na większości polskich forów specjalistycznych... Niektórzy "specjaliści" po prostu lubią się w ten sposób dowartościować i wyżywać... Ale to już jest kwestia charakteru... ;)

I oczywiście nie wkładam wszystkich do jednego worka... są też całkiem ok.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/20/2013 16:39 #6529

BlazakoV napisał:
Fajnie, że w końcu udało się to zrobić, szkoda, że po prawie dziesięciu(?) latach funkcjonowania forum...
Pewnie, że fajnie. Zajęło mi to kilka lat, aby coś sensownego opublikować...

BlazakoV napisał:
Nie chce mi się teraz marnować czasu na wertowanie przeorganizowanych tematów, ale nie raz i nie dwa spotkałem się tam ze stwierdzeniami, że RepRapy to zabawki a reprapowicze to ludzie bawiący się zabawkami którym się wydaje, że umieją coś zbudować. Że nasze maszyny to się nadają co najwyżej do drukowania właśnie zabawek i jakiś pokazowych pierdółek. Że nic poważnego na tym się nie da i nie będzie dało zrobić, że możliwości są ale w maszynach które kosztują o dwa zera więcej.

No niestety, ale biorąc pod uwagę ilość profesjonalistów zarabiających na reprapie, można wnioskować, że to wciąż(jeszcze) zabawki. Co wcale nie znaczy, że coś można tym zrobić i na tym zarabiać.
Bardzo mi się podoba opinia, że frezować aluminium to można nawet z ręki, jak się potrafi.
BlazakoV napisał:
Odniosłem wrażenie zupełnie jakby Stara Gwardia Doświadczonych Poważnych Konstruktorów naśmiewała się z tego co my tutaj robimy. To wasze podwórko i macie do tego prawo, ale nie dziwcie się, że powoduje to niechęć. Nie chcę nikogo obrażać, ale takie właśnie wrażenie odnoszę.
Stara Gwardia Doświadczonych Poważnych Konstruktorów - bardzo ładnie powiedziane i na pewno się z nikogo nie naśmiewa.
Jeżeli kolega by trochę poczytam cnc forum, to by widział, że każdy kiedyś zaczynał od prętów metrycznych, linek itd. Ba, nawet kol. Miki(dział tokarki), zarabia na maszynie CNC zbudowanej ze złomu i szpilek budowlanych.
E... tam.
A ja myślę, że jest to taki styl spotykany na większości polskich forów specjalistycznych... Niektórzy "specjaliści" po prostu lubią się w ten sposób dowartościować i wyżywać... Ale to już jest kwestia charakteru...

I oczywiście nie wkładam wszystkich do jednego worka... są też całkiem ok.

Zgadza się, niektórzy specjaliści są na prawdę okrutni, komentując że bardzo skomplikowany detal bardziej opłaca się kupić za 300zł, niż kombinować i kupić za mniej niż 100zł, ale pomimo dobrych chęci uważam, że mają rację. Bo to, że ktoś baardzo ładny model wydrukuje na reprapie z warstwą 0.1mm i będzie wyglądał ślicznie, to nie znaczy, że pasowania i tolerancja błędu będzie na tyle dobra, aby się dało z tego korzystać.

Jeżeli kol. Crosman chce zaoszczędzić, niech zrobi odlew z ołowiu. Formę można zrobić z gipsu, a ołów kupić np. w wędkarskim. Po kilku próbach powinien kolega mieć bardzo ładne efekty, które będzie można wielokrotnie powtarzać. Takie odlewy robiło się jeszcze jak nie było drukarek 3d i wszystko działało.
Ostatnio zmieniany: 05/20/2013 16:41 przez syntetyczny.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/22/2013 09:06 #6543

A tak w ogóle to da się to wydrukować bez większych problemów na zwykłej prusie.
Wczoraj robiłem testy przywierania PLA do stołu i wrzuciłem sobie ten model:
DSC_0071.JPG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013