Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/12/2013 14:33 #6446

Witam,
Chciałbym komuś zlecić wykonanie magazynka do wiatrówki Crosman 1377 (PS według prawa RP nie jest to broń, tylko zabawka...).

Tolerancja 0,2mm we wszystkich wymiarach (od biedy 0,5mm...), czyli bardzo duża... Jakby coś nie pasowało to się poprawi ręcznie... Materiał dowolne tworzywo... (nie lecę nią w kosmos, ma działać...)

W załączniku znajduje się rysunek techniczny. Gdzie najlepiej zlecić (najlepiej jakiemuś hobbyście przez internet i Pocztę Polską...) komuś wykonanie tego, aby nie zdarł ze mnie skóry... Metalowy kosztuje 300zł...

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/12/2013 16:50 #6450

drukarka potrzebuje bryly 3D, najlepiej w *.stl od rysunku technicznego to jescze kawalek drogi do modelu i jego wydrukowania.

a masz moze zdjecia gotowego elementu i calosci ustrojstwa. bo przy zmainie mateirlau czasme dobrze gdzies dodac na wzmocnienie, ale trzeba wiedziec, gdzie mozna
  • yru
  • yru Avatar
  • Podziękowania: 2
otwarty projekt drukarki golemD - www.thingiverse.com/thing:141321
Za tę wiadomość podziękował(a): Crosman

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/12/2013 17:34 #6451

Ogólnie jakby ktoś zrobił ten model bryły to myślę, że nie byłoby problemów ze sprzedaniem kilku sztuk na forach wiatrówkowych w przystępnej cenie...

Myślę, że nie ma potrzeby go wzmacniać... Oryginalny jest z szajskiego plastiku i to dużo mniejszy oraz mniej wytrzymały i działa...
Oryginał: shotgun.su/userfiles/image/crosman1377c/...77_zamek_det_enl.JPG

Przepraszam za ilość linków, nie ma potrzeby czytania wszystkich... nie wiedziałem które wybrać... Jak ma ktoś czas i chęci to może z grubsza przeglądnąć... :oops:
Głównie to: bron.iweb.pl/printview.php?t=98276&start...5061a5be1f750b92b75b

Wikipedia: en.wikipedia.org/wiki/Crosman_1377
Podobny model: bron.iweb.pl/printview.php?t=69212&start...e2851ad1aa2ef74b3e48 oraz bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=73862
Rysunek techniczny wiatrówki: www.btowstore.com/WebRoot/BT/Shops/BT319...Gallery/NEW1377C.jpg
www.militaria.pl/crosman/metalowy_zamek_2240sbpk_p4986.xml
www.serwis.wiarus.org/akcesoria-crosman

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 05/12/2013 17:37 przez Crosman.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/12/2013 19:02 #6452

Crosman napisał:
Oryginalny jest z szajskiego plastiku i to dużo mniejszy oraz mniej wytrzymały i działa...

A ile kosztuje plastikowy? Może gra nie warta świeczki jeśli chodzi o drukowanie?

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/12/2013 19:45 #6453

Plastikowy, oryginalny mam. Jest on wymieniany (nie tylko prze mnie ale przez wielu strzelców) z tego powodu tego, gdyż:

1) Można do niego zamontować optykę (szyna).
2) Ma dłuższą powierzchnię trzymania lufy, dzięki czemu można ją przykleić i nie obraca się wokół własnej osi... (nawet z zamontowaną optyką, gdyż trzyma się ona wtedy zamka a nie lufy...)
3) Ogólnie jest większy dzięki czemu wiatrówka "bardziej trzyma się kupy".
4) Fajnie wygląda...

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/13/2013 19:05 #6459

Tutaj chyba już dostałem ostateczną odpowiedź... www.cnc.info.pl/topics122/gdzie-i-za-ile...a-vt46716.htm#341158 Powyżej 100zł minie nie urządza....
Spróbuję jeszcze usztywnić ceownikiem...

Jakby ktoś był zainteresowany szczegółami, tuningiem wiatrówek (może da się znaleźć jakieś komercyjne zastosowanie drukarek 3D) to polecam forum wiatrówkowe Airgun-Hunting:

www.Airgun-Hunting.pl/

i dział tuningu (wystarczy się tylko zarejestrować...).

Dziękuję za poświęcony mi czas i Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 05/13/2013 19:13 przez Crosman.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/13/2013 19:31 #6461

na oko by to moze ze 30PLN kosztowalo drukniecie, ale najpierw trzeba to zaprojektowac, jak pislaem na poczatku, drukarka rysunku tehcnicznego nie lyka.

wiatrowka jest fajna, na tyle fajna, ze jak odczuje przyplyw gotowki, to moze sobie kupie i wtedy cos sie zapewne pobawie, ale dla jednych 30 zeta projektowac, drukowac, sprawdzac, popraiac drukowac jescze raz i wsyztko jeszce tak na sucho bez przymiarki, neeee

a na forum cnc kit wciskaja i tyle, ze tornada itp tylko

nie jest tez tak, ze my tu wyglodniali siedzimy i czekamy az ktos przyjdzie i ukaze kolejne zastsowoanie druku 3D i wtedy ruszymy kluczem i przepychac sie bedizem kto pierwszy. chcesz miec temat, najpierw najdz kogos, kto przneisie to do 3d, albo sam sie naucz
  • yru
  • yru Avatar

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/13/2013 19:41 #6462

yru ma rację. Gdyby model był gotowy to by pewnie szybko znalazł się ktoś kto by to wydrukował. Teraz musi się znaleźć ktoś, kto to wymodeluje i wydrukuje. Crosman znajdź kogoś kto zrobi model 3D i potem go wstaw tutaj to zdecydowanie szybciej znajdziesz kogoś kto to druknie.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/13/2013 20:13 #6463

A wiatrówką wczoraj trafiłem 16razy pod rząd w cel wielkości pudelka od zapałek z 10m... (wcale nie taka mała odległość).
Strzelanie do puszek z piwa z 20m (jak jest jasno) daje dużo frajdy, bo na 10m to jest nudne... Wiatrówka ma wystarczającą energie, aby obezwładnić szczura...

Może z modelem się trochę sam pobawię... ale dopiero za tydzień będę miał trochę więcej czasu. Trochę coś tam w szkole rysowałem w Solid Edge... B)

Jakie programy -najlepiej darmowe- mi polecacie (jak najprostsze i intuicyjne w obsłudze, mogą być czasochłonne)... ?
Rozumiem, że model bryły w 3D by wystarczył... ?

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/13/2013 20:34 #6464

Proponuje sketchup lub freeCAD. Oba są darmowe i da się w nich zrobić precyzyjne modele.
Do drukowania trzeba wyeksportować model do formatu *.stl
Za tę wiadomość podziękował(a): dach

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/13/2013 20:59 #6465

jesli masz zaciecie programistyczne, to openSCAD rzadzi
  • yru
  • yru Avatar

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/14/2013 15:13 #6467

Napisz do mnie na PW jakieś dane kontaktowe.

Jak znajdę troche wolnego to chętnie pomoge z projektowaniem w sketchup'ie dla treningu i żeby pokazać kolegom z forum cnc, że się da :)
  • viresx
  • viresx Avatar
  • Podziękowania: 3

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/14/2013 16:09 #6469

Po co wyprowadzać ignorantów z błędu... :) Co jeden na tamtym forum to lepszy, wszystkie maszyny zbudowali, wszystkie technologie opanowali, wszystkie rozumy pozjadali a jak przychodzi np. do zrobienia projektu maszyny open-source to dużo gadania i zero konkretów.

No dobra, wiem, że przesadzam, ale ich podejście czasami jest tak żenujące że nie chce się tego co piszą o drukarkach czytać.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe
Ostatnio zmieniany: 05/14/2013 16:11 przez BlazakoV.

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/14/2013 17:59 #6475

Tylko Ciekawe jak ktoś to wykona na drukarce nie z NASA, bez rozpuszczania suportów (np. odwróci bryłę w inną stronę...), to czy dalej będą twierdzić, że jest to niemożliwe... :silly:

Gdzie, i za ile można wykonać taki model 3D. Hobby 05/16/2013 18:34 #6483

z nudów, w ramach treningu zrobiłem model 3D. Wydrukować nie wydrukuję ale może ktoś inny się skusi

dl.dropboxusercontent.com/u/17101427/magazynek.stl

PS. coś wstawianie załączników nie działa
  • hudyvolt
  • hudyvolt Avatar
  • Podziękowania: 1
Ostatnio zmieniany: 05/16/2013 18:36 przez hudyvolt.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013