Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wygładzanie powierzchni.

Wygładzanie powierzchni. 08/20/2012 00:02 #2229

Hmm. Jak dla mnie to materiał obrabiany (ABS) jest za miękki do takich zastosowań. Bardziej skłaniałbym się do zastosowań chemicznych ...Dlaczego ? Dlatego, że dobrze opłacani inżynierowie już to obymyślili.

No to teraz konkurs... Weld-On 4... Kto pierwszy ?

Jak coś nie tak, to proszę o info na http://www.trojwymiarowo.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wygładzanie powierzchni. 08/21/2012 07:19 #2266

emmetb napisał:
A przeszło komu przez myśl by skonstruować coś na wzór pralki, w której by się wrzucało ścierniwo jak korundowy czy kwarcowy proszek, po czym żeby wrzucić części i niech się ścierają? W pro firmach tak robią by wygładzić materiał produktu, pralka szybko nie musi się kręcić, tak tylko tylko. Konstrukcja niemal banalna, choć ja jeszcze takowej nie robiłem, trzeba znaleźć/zrobić bęben z otwieranym wieczkiem, i położyć na 2 obracających się wałkach, jak opona na wałkach na hamowni, i już właściwie. :geek:
Mi przeszło. Dzisiaj oficjalnie zakończyłem poprzedni projekt i wracam do mojej maszynki wygładzającej. Jak skończę, to pokażę wyniki. Myślę, że jest to jednak kwestia miesiąca.

Wygładzanie powierzchni. 08/22/2012 17:48 #2282

No to czekamy na foto przed i po szlifowaniu.

Wygładzanie powierzchni. 08/24/2012 15:56 #2303

emmetb napisał:
A przeszło komu przez myśl by skonstruować coś na wzór pralki, w której by się wrzucało ścierniwo jak korundowy czy kwarcowy proszek, po czym żeby wrzucić części i niech się ścierają? W pro firmach tak robią by wygładzić materiał produktu, pralka szybko nie musi się kręcić, tak tylko tylko. Konstrukcja niemal banalna, choć ja jeszcze takowej nie robiłem, trzeba znaleźć/zrobić bęben z otwieranym wieczkiem, i położyć na 2 obracających się wałkach, jak opona na wałkach na hamowni, i już właściwie. :geek:

Albo przymocować pojemnik do szlifierki oscylacyjnej położonej na plecach.

Wygładzanie powierzchni. 08/27/2012 09:53 #2327

mikromaker napisał:

Albo przymocować pojemnik do szlifierki oscylacyjnej położonej na plecach.
Tylko to nie da dobrego efektu, bo części przy pewnej prędkości przylgną do ścianek i nie będą się szlifować. To już zbadane:)

Wygładzanie powierzchni. 08/27/2012 18:34 #2334

Właśnie, wydaje mi się że wirówka z proszkiem niezbyt grubym ale i nie drobnym, może jak cukier byłaby najlepsza, i najprostsza.

Wygładzanie powierzchni. 08/28/2012 06:56 #2346

emmetb napisał:
Właśnie, wydaje mi się że wirówka z proszkiem niezbyt grubym ale i nie drobnym, może jak cukier byłaby najlepsza, i najprostsza.
Musiałbyś ją wysterować jakoś, bo jakby na jednych obrotach chodziła, to kicha.

Wygładzanie powierzchni. 09/12/2012 19:39 #2602

http://www.thingiverse.com/thing:30198

coś na temat :) efekt nawet zadowalający.
  • brzul
  • brzul Avatar

Wygładzanie powierzchni. 09/13/2012 05:17 #2614

no no, robi wrażenie - wpierw myślałem że to fotki oryginalnego joysticka :D
  • acc
  • acc Avatar
  • Podziękowania: 1
Pozdrawiam,
Adam

Wygładzanie powierzchni. 09/13/2012 08:13 #2616

Znów masochistyczna robota:/

Wygładzanie powierzchni. 09/13/2012 13:18 #2624

Wygląda rewelacyjnie. Szkoda, że nie ma uniwersalnej metody dającej taki efekt.
Papierem to jednak masakra.

Wygładzanie powierzchni. 09/14/2012 10:54 #2646

Zastanawiam się, czy nie spróbować jeszcze piaskowania. Jakaś mała sprężarka i pistolet powinny dać radę.

Wygładzanie powierzchni. 09/14/2012 20:50 #2657

Może się udać, tylko jak masz model drukowany np. z pojedynczą ścianką i wypełnieniem np. 40% to może się zdarzyć, że będziesz mieć dziury w modelu po takim piaskowaniu.

Wygładzanie powierzchni. 11/08/2012 17:48 #3730

Jeśli już mowa o wirówkach, to może spróbować drgań, jak np. w ultradźwiękowych wanienkach do czyszczenia biżuterii lub marynowania mięsa... zasada podobna, tylko wypełnić jakimś materiałem ciernym, piaskiem czy czymś podobnym. Brał to ktoś pod uwagę?
Ja dopiero zaczynam drukować, więc nie mam jeszcze czego wygładzać, ale jak to się mówi: potrzeba matką wynalazku ;)

Wygładzanie powierzchni. 11/09/2012 14:39 #3746

Brałem to pod uwagę, ale niestety czas nie pozwala na zabawę w wygładzanie na razie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013