Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: ModiBots: drukowany w 3D, konfigurowalny zestaw klocków

ModiBots: drukowany w 3D, konfigurowalny zestaw klocków 02/16/2013 18:35 #5201


W mieście jest nowy bohater, ModiBot!

Wiele zabawek daje dziecku przyjemność przez dzień, dwa, a kiedy wszystkie możliwości ich użycia wyczerpują się - ląduje w szufladzie, szafie, albo na śmietniku. Oczywiście, są też i takie którymi można się bawić przez całe lata, tym bardziej, jeśli pozwala na to ich wytrzymałość, a dodatkowe akcesoria ukazują się sukcesywnie. Tych drugich zabawek jest jednak dużo mniej, bo firmy z tej branży wolą postawić na agresywny marketing i sprzedać byle co. Ta sytuacja ma się zmienić, bo oto na horyzoncie pojawił się ModiBot z z misją walki z nudnymi i drogimi bublami dzięki supermocom druku 3D.
[youtube:2qou9ya4][/youtube:2qou9ya4]
Modibots to pomysł autorstwa Wayne Loseya. W pewien sposób przypomina to klocki lego - poprzez łączenie ze sobą różnych części można złożyć postaci o dość dowolnym wyglądzie. Na Shapeways dostępne są różne zestawy od samurajów po ptaki drapieżne, a istnieje też wiele dodatków, takich jak miecze, topory, chwytaki, szpony, kask wikinga i inne. Wszystkie elementy można łączyć ze sobą ale też część pasuje do innych systemów klocków np. Xevoz. Istnieje ponad 100 postaci, zestawów broni i części zbroi, a wiele innych ma dopiero się ukazać. Poza tym, że wszystko to jest drukowane w druku 3D tym, co naprawdę odróżnia ModiBots spośród podobnych zabawek, jest cena. Pojedyncze figurki zaczynają się od około 17 dolarów, a zestawy z dużą ilością broni to około 10$. Zamawiając na Shapeways można wybrać kolor danego elementu. Jeśli do tego masz dostęp do drukarki 3D i potrafisz tworzyć trójwymiarowe modele, nowe zestawy możesz projektować sam.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTidya6Vd9eK9rt5Ha4ElZMzzP-uqfkzDu6U0QPSGgX62r5VyxZ
via http://www.3dprinter.net/modibots-the-m ... -figurines
zdjęcia Shapeways.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ModiBots: drukowany w 3D, konfigurowalny zestaw klocków 02/16/2013 21:45 #5204

Ale 17$ to przeciez ciagle dosyc sporo. Przynajmniej jak na polskie warunki. Za taka kase mozna miec Herofactora LEGO, i to jest naprawde zabawka ktora przetrwa conajmniej 20 lat (sprawdzone!! :D ).. Ale faktycznie fajna inicjatywa, gdyby mozna bylo to wydrukowac samemu z Thingi.
  • admin
  • admin Avatar
  • Offline
  • Posty: 200
  • Podziękowania: 2
Pozdrawiam,

Administrator RepRapforum.pl
admin[@]reprapforum.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ModiBots: drukowany w 3D, konfigurowalny zestaw klocków 02/17/2013 00:02 #5208

Tak masz rację, to jest raczej dużo jak na coś takiego ;] Tak sobie wymyśliłem, że artykuł będzie miał pozytywny wydźwięk, ale 17 dolców za takiego patyczaka to jednak nie jest cena, która pluje w twarz pazernemu rynkowi zabawek.
Jak ktoś ma ograniczone środki to można kompletować zestaw część po części. Na początek mieczyk

http://www.shapeways.com/model/702669/b ... Box-search
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1

 

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013