Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: (Owl Nano) CO to ??????????????????

CO to ?????????????????? 01/11/2014 14:23 #7469

be.JPG

Z czym Wam się kojarzy powyższy obiekt ??????????
  • fab_robol
  • fab_robol Avatar
  • Podziękowania: 5
Ostatnio zmieniany: 01/11/2014 14:32 przez fab_robol.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

CO to ?????????????????? 01/11/2014 21:08 #7471

Wygląda jak pralka. :)

Kolejna fajna ZAPOWIEDŹ drukarki fotopolimerowej - oldworldlabs.com/.
Single strand laser beam, virtually no distortion: OWL Nano takes traditional stereolithography to a higher level. Unlike other stereolithographic printers, which bounce a laser beam off mirrors before reaching the voxel, the OWL Nano positions its laser source just centimeters from the voxel. This decreases beam distortion and allows the highly tuned, single strand laser to focus on an area as small as 1/10th of a micron.

Próbuję rozgryźć co się kryje za tą technologią O ile dobrze zrozumiałem, zamiast wykorzystania galw pozycjonują laser na podobnej zasadzie co głowicę w RepRapach... Jeżeli tak, to wydruk będzie trwał wieki.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

CO to ?????????????????? 01/12/2014 23:04 #7472

ładna obudowa...
rozumiem, że tutaj laser wali bez pardonu prosto w żywicę? Brzmi dość ambitnie.
Pozwoliłem sobie zmoderować tytuł, żeby było wiadomo o co chodzi. Mam nadzieję, że nie raziłem niczyich uczuć.
Ostatnio zmieniany: 01/12/2014 23:07 przez Dr.Plama.

CO to ?????????????????? 01/14/2014 19:00 #7479

W sumie to nie obudowa świadczy o drukarce ale jej wnętrze, a konkretnie jakość wydruków, koszty materiałów eksploatacyjnych itp.
Ale chyba dochodzimy do etapu w rozwoju technologii przyrostowych, gdzie większość elementów mechaniczno-elektronicznych staje się w różnych drukarkach coraz bardziej podobna do siebie. Nie ma tak z obudowami jak w przypadku samochodów, że aspekty związane z aerodynamiką upodabniają je do siebie. Przeciwnie im bardzie odbiegająca od standardowego wyglądu tym większe szanse na zdobycie większych udziałów na rynku drukarek. Może za jakiś czas będzie tak, że wystarczy kupić standardową drukarkę - zmienić jej obudowę i nadać swoją nową nazwę, albo zwiększać co jakiś czas gabaryty drukarki (powiększać ją) i wystawiać to na sprzedaż pod coraz to innymi nazwami - dla potencjalnych klientów będzie to sygnał o wzroście wartości firmy. Niewielkim kosztem można mieć wtedy wiele modeli drukarek, a tym samym robić wrażenie dużej firmy, liczącego się producenta na rynku.
  • animos
  • animos Avatar
  • Podziękowania: 1

CO to ?????????????????? 01/15/2014 00:29 #7482

Obudowa jest akurat fajnie przemyślana - szczelne zamknięcie w jednej płaszczyźnie, nie ogranicza pola roboczego, wygląda nieszablonowo i wzbudza zainteresowanie.
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

CO to ?????????????????? 01/17/2014 16:11 #7500

Mi przypomina trochę Poda z 2001:Space Odyssey. Brakuje tylko chwytaków po bokach... Szkoda, że HAL kontaktuje się w tym przypadku tylko metodą obrazkową. Cena jest a na nagranie video podczas pracy trzeba będzie poczekać.
  • dziarski
  • dziarski Avatar
  • Podziękowania: 3
All your base are belong to us
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013