Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kielce - dzień druku 6 lipca 2013

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 06/21/2013 08:38 #6693

W dniu 6 lipca w Kielcach odbędzie się dzień druku 3D.

Tradycyjnie rozpoczęcie rozkładania sprzętu planujemy między 9:00-10:00
Zakończenie około 17 a o 18 spotkanie w Pubie albo grill zależnie od warunków pogodowych.
Oczywiście przewidziany jest konkurs.
W połowie przyszłego tygodnia bardziej szczegółowa rozpiska.

Szukam też kogoś, kto chciałby podzielić się swoją wiedzą z ogółem społeczności.

Istnieje możliwość noclegu (dla osób które przyjadą z drukarką bezpłatnego), szczegóły na PW.

Od poniedziałku zaczynam promować, imprezę na fb i twitterze.
Na razie www.druk3dkielce.pl - na stronie jest newsletter, będę na bieżąco rozsyłał informację, oprócz wrzucania na forum.
  • sekal
  • sekal Avatar
  • Podziękowania: 1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 06/27/2013 16:13 #6710

Hej,
wrzuciłbym chętnie wiadomość o Dniu Druku 3D w newsy, więc proszę maila, jak będziesz miał plakat i więcej info. :)

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 06/28/2013 07:41 #6715

Gdzie:
Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (ONiKS UJK)
ul. Śląska 11
Kielce
(jest to miasteczko akademickie UJK, gps zwykle pokazuje hotel Asystenta, i to jest prawidłowy adres).

Uczestnicy:
admin, Aurora, craftkret, danio85, Dr Plama, emartinelli, Jaszuk, madman, skawikk, Sekal, viresx, yru,

Jak ktoś ma stronę i chce żebym wrzucił jakiś link, pw.

Konstrukcje:
  • golem(B,D)
  • hbot
  • Incubator
  • Leapfrog
  • prusa
  • ProFabb
  • mendel90
  • ultimaker
  • Up3d
  • +konstrukcje własne inspirowane różnymi znanymi bardziej i mniej

Będzie możliwość obejrzenia wydruków 3DP i porozmawiania z osobą, która pracuje na takiej drukarce. Niestety ze względu na wagę drukarki nie będzie.

Będą przynajmniej 2 skanery 3D (jeśli, ktoś bierze proszę o info, przygotujemy obrotowe krzesło)

Konkursy:

1. Konkurs przeprowadzi emartinelli, będzie to konkurs przewijania filamentu. Z rolek plastspawu. Można wspomagać się sprzętem. Wszystkie pytania związane z konkursem kierujcie do emartinelliego. W tym miejscu muszę mu serdecznie podziękować za włączenie się organizację. Nagroda 2kg filamentu plastspawu + tulejka MK7.

2. Tradycyjnie konkurs na najładniejszy wydruk. Postanowiłem wcześniej ujawnić projekt. Będzie można przyjechać z gotowym gcodem. Zamiast tracić czas na cięcie przejdziemy do tego co tygrysy lubią najbardziej ;). Podczas konkursu drukowany będzie pocieszny, sympatyczny i wszystkim znany Dorus (www.thingiverse.com/thing:40635). Nagroda 2kg filamentu plastspawu (dowolny z oferty firmy) ufundowane przez firmę www.devildesign.pl + tulejka MK7. Na imprezie będę miał kupony zniżkowe na filament. Oczywiście rozdam wszystkim osobom, które przyjadą. Ale jeśli, ktoś zamierza pojawić się anonimowo i nie pisał jeszcze do mnie, może zgłosić się na imprezie będę miał więcej. Punktowany będzie: czas i jakość wydruku.

Kącik "Zrób to sam", będzie można zobaczyć jak przebiega proces składania drukarek:
  • skawikk - Mendel90
  • yru - GolemD, podczas składania Yru opowie o tym jak porządnie kłaść kable i jak wykonać sporo części w warunkach domowych
Prezentacje:
  • 1. opowiem o druku 3d jako wstęp, z myślą raczej o osobach, które znajdą się przypadkowo
  • 2. yru - pokaże że openSCAD, nie gryzie oraz opowie jak "zmotać niezniszczalną grzałkę"
  • 3. madman - opowie o nowej elektronice Odo
  • 4. skawikk - opowie o składaniu drukarki tak, aby nie zwariować
  • 5. admin - opowie o nowej drukarce Incubator, o sztywnej konstrukcji budowanej w monkeyfab.pl

*Jeśli ktokolwiek potrzebuje coś poza standardowym zestawem ławka, krzesełko, prąd - bardzo proszę o informację.
  • sekal
  • sekal Avatar
Ostatnio zmieniany: 06/28/2013 08:47 przez sekal.

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 06/29/2013 14:25 #6718

Z największą przyjemnością zawiadamiam, że pojawi się Wulfnorek ze swoimi drukarkami (H-botem i deltą) oraz prototypem sunbeama 2.0
  • sekal
  • sekal Avatar

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 06/29/2013 19:26 #6719

Również z wielką przyjemnością zawiadamiam, że pojawi się Krzysztof z u-design z drukarką Profabb2.
  • sekal
  • sekal Avatar
Ostatnio zmieniany: 06/29/2013 20:23 przez sekal.

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/01/2013 15:41 #6732

Jak ktoś szuka transportu z Warszawy to mamy 2 miejsca wolne w aucie. Wracamy w niedziele, czyli z noclegiem.

Ps. Czemu ten post nie jest w wydarzeniach, tylko w propozycjach działania forum? :P
  • viresx
  • viresx Avatar
  • Podziękowania: 3

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/02/2013 20:11 #6737

Bo to zlot forumowy, więc jak najbardziej dotyczy jego działalności.

A szczerze mówiąc to było to z tego co pamiętam było to chwilkę po zmianie szaty forum i rozpędu dodałem gdzie dodałem.

2 konkursy na wydruk
Konkurs pierwszy:

jedna drukarka jeden wydruk oczywiście jak, ktoś chce mieć większą powierzchnię warstwy, mieć dwie żeby wybrać lepsza, zacząć od nowa jego sprawa
punkty za czas od 1 do 10 za kolejne miejsca
jakość to samo ustawiamy figurki w rzędzie - dodatkowa korzyść na raz musimy porównać tylko dwie figurki (takie sortowanie metodą bąbelkową),
wynik punkty za czas razy punkty za jakość przekroczenie czasu (jeszcze się zastawiam jaki, podajcie swoje typy ja myślałem o 3,5h żeby w razie czego podjąć druga próbę) albo nieukończenie wydruku 0 punktów.
mam nadzieję, że wszystko jasne?
drukujemy: www.thingiverse.com/thing:40635

Konkurs drugi:

to konkurs na gotowy wydruk , nie obrabiamy można poobcinać nożem oczywiście nadlewki, jeden uczestnik jedna figurka

drukujemy do kompletu:

www.thingiverse.com/thing:98916

nagroda 2kg dowolnego filamentu z asortymentu firmy www.devildesign.pl/pl/ ufundowany przez firmę Devil Design + tulejka MK7
  • sekal
  • sekal Avatar
Ostatnio zmieniany: 07/02/2013 20:12 przez sekal.

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/04/2013 00:35 #6738

Dziś w telegraficznym skrócie:

1. Jutro mam nadzieję wrzucić już godzinowy rozkład, całego dnia (prawdopodobnie 9:30 - próba prądowa, od 10:30-14:00 wydruk konkursowy, o 12 konkurs przewijania filamentu, o 15:00 rozpoczynamy panel, ja nie będę mówił. Ludzie z zewnątrz będą mogli przyjść, kiedy indziej. Uważam, że lepiej żeby ktoś opowiedział coś merytorycznego ważnego dla społeczności. Yru podrzucił temat w ostatniej chwili, ale myślę że wart posłuchania. Mam nadzieję że wulfnor znajdzie czas żeby przygotować jakaś prezentację. Wszystkie prezentacje zapowiadają się ciekawie więc jeśli będzie lekka obsuwa w kierunku 19 a nie 18 to i tak uważam, że będzie ok. Acha przez cały dzień Dr. Plama będzie miał do dyspozycji "pokój zwierzeń", tak więc polecam zrobić rachunek sumienia :).

2. Yru podrzucił jeszcze w ostatniej chwili temat o broni, a konkretnie jak to wygląda na naszym podwórku. Tak więc opowie nam trochę jeśli, ktoś ma ochotę na małe DIY w stylu drużyny A, co wolno a czego nie.
.
3. Przyjeżdża Krzysztof i jego czarna ślicznotka

4. Jutro do godziny 15:00 powinienem obdzwonić wszystkich z potwierdzeniem noclegu. Jeśli do kogoś nie zadzwonię, proszę o kontakt.
  • sekal
  • sekal Avatar

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/04/2013 11:38 #6739

Obdzwoniłem jak myślę wszystkich, jeśli ktoś planuje przyjazd, a nie rozmawialiśmy to proszę o kontakt
  • sekal
  • sekal Avatar

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/07/2013 16:56 #6753

Impreza skończyła się już wczoraj, a my wciąż siedzimy tutaj i słuchamy prezentacji o Bitcoinach.

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/07/2013 21:10 #6755

Monkeyfab odjechał około 1h temu, Crafkreta właśnie odprowadziłem,

Konkurs wydruków, wydruk na miejscu, sponsorzy
1 miejsce 2kg dowolnego filamentu z oferty firmy www.devildesign.pl, 2 miejsce 1kg dowolnego filamentu z oferty firmy solveere.pl:
1. Viresx
2. Skarwikk

Konkurs wydruków, wydruk przywożony , sponsorzy
1 miejsce 2kg dowolnego filamentu z oferty firmy www.devildesign.pl, 2 miejsce 1kg dowolnego filamentu z oferty firmy solveere.pl:
1. Yru
2. Viresx

, wszyscy czterej laureaci otrzymali również tulejki MK7.

Zdjęcia będę wrzucał na bieżąco, muszę ogarnąć jeszcze kilka spraw organizacyjnych,ale postaram się. Jutro albo pojutrze.

Załączam zdjęcia z wydruków eksperymentalnym filament i logo sponsora.
Załączniki:
  • sekal
  • sekal Avatar
Ostatnio zmieniany: 07/07/2013 21:12 przez sekal.

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/08/2013 17:55 #6760

Zacznę od klasycznego powitania twitterowego, a więc WITAM SERDECZNIE!

Zamieściliśmy na serwisie relację z eventu, wszystkich chętnych zachęcam do obejrzenia: centrumdruku3d.pl/dzien-druku-3d-w-kielcach-relacja-z-eventu/. Oprócz zdjęć wstawiliśmy 5 panoram 360* - jedną główną gdzie wszyscy prezentowali swoje drukarki stojąc na baczność i klika luźnych, zrealizowanych w trakcie trwania samego eventu.

Gdyby ktoś chciał pobrać taką panoramę na pamiątkę, to pod tym linkiem jest wersja na kompa: mediagrafikon.pl/3DGRUPOWE.ZIP
Komplet zdjęć z eventu znajduje się z kolei tutaj: copy.com/ZxnNydjXSYcY

Gdyby ktoś potrzebował jeszcze jakiś materiałów lub info, proszę o kontakt.
Pozdr.
Paweł of Centrum Druku 3D
CENTRUM DRUKU 3D
We`re #1 so why try harder...

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/09/2013 05:46 #6761

Jeśli ktoś robił zdjęcia, mam prośbę o przesłanie info@sekal.pl,w miarę możliwości jutro. W środę zamieściłbym obszerną fotorelację z opisami.

Dziś też orientowałem się co do następnego Dnia druku 3Dw Kielcach. Wstępnie byłby to dzień 14 września 2013, a więc dokładnie 10 tygodni po pierwszym zlocie.

Warunki takie jak były w sobotę, postaram się oczywiście by było jeszcze lepiej.

Jeśli były jakieś niedociągnięcia lub można coś poprawić proszę o informację na pw.
Załączniki:
  • sekal
  • sekal Avatar

Kielce - dzień druku 6 lipca 2013 07/11/2013 21:51 #6773

Już jest art. o hukaczu. Jeśli ktoś am jakieś zastrzeżenia, szczególnie Yru, to wniosę poprawki. Chciałbym to dać na wykop i Strims jutro.
Jutro też ukaże się 3 część relacji z wywiadami z Wulfnorem, MadManem i organizatorem - Sekalem.
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013