Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co powiecie o czymś takim?

Co powiecie o czymś takim? 12/31/2012 20:20 #4511

http://allegro.pl/drukarka-3d-vergia-pr ... 10969.html

Ciekawi mnie konstrukcja, sztywniejsza na oko niż mendel prusa.

Każda opinia cenna :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co powiecie o czymś takim? 12/31/2012 20:30 #4513

Świeżość na forum potrafi wiele wybaczyć jest juz kilka tematów na temat Prusa Air Troche nakłamane w opisie Nie wypełnienie licencji itd, ale łatwiejsze od prusy w składaniu i doprowadzaniu do użytku.

Co powiecie o czymś takim? 12/31/2012 20:35 #4514

Powiemy, ze ktoś złamał warunki licencji i sprzedaje nieswój projekt, ze zmienioną nazwą bez podania autora.

Co powiecie o czymś takim? 12/31/2012 20:49 #4515

Panowie, kiedy zaczniemy nazywać rzeczy po imieniu ? Ktoś kto kradnie jest złodziejem.

Co powiecie o czymś takim? 12/31/2012 20:58 #4517

Dlatego piszę że nakłamane i licencja nie wypełniona.

Przymierzam się do składania megatronics'a Tj rezystory i wiekszośc drobnicy polutowana będę miał 4 sztuki na początek i zechcę 2 sprzedać ale zapytałem autora czy mogę to wykonać i sprzedać na co mam pisemne pozwolenie mimo że open source. Takie świństwa jak ta aukcja wychodzą bokiem. To co rozpoczynamy krucjatę ze zgłaszaniem allegro takich wałków?

Co powiecie o czymś takim? 01/01/2013 01:02 #4518

Ja nawet pisałem do osoby wystawiającej tą drukarką i dostałem odpowiedź, że niczym szczególnym się nie różni się od Prusa Air oprócz tego że jest z aluminium.

Popieram, że to jest świństwo, ale z drugiej strony... może nie miałbym swojej Prusa Air, gdyby inny koleś nie wystawił jej jako "RepRap2" i pewnie bym kupił zwykłą Prusa.
I tak bym sam nie zamówił wycięcia takich blach, więc jako klienta nie miało to dla mnie takiego znaczenia, ale licencje dotyczą wszystkich!

Co do samej drukarki - to jest Prusa Air 1, więc sztywności za bardzo nie zyska. W wersji 2 jest jeszcze tylna blacha, która trzyma ścianki pionowo... a tu tylko pręty.
Może jest to lepsze rozwiązanie niż zwykła Prusa, ale raczej wybrałbym M90, mendelmax czy bibone.
  • viresx
  • viresx Avatar
  • Podziękowania: 3

Co powiecie o czymś takim? 01/09/2013 20:07 #4669

Dziękuję za podpowiedzi.

Miałem zakupić.

Wychodzi na to jednak, że jednak będę składał Mendelmaxa. (nie popieram łamania licencji)

Samodzielne cięcie cada z AIR2 z thingwerse (to dla potomnych)

płyta alu - 5szt z blachy #6 alu gat 5754 to 417zł netto (bez wiercenia)
płyta plexi najtaniej 140 netto (ale są oferty i po 120 za element) - mimo wszystko nie polecam zbyt delikatne - plastik z czasem traci na właściwościach

Wcześniej podczas kopania nie trafiłem na wersję air :) więc dziękuję za nie ścięcie głowy po 1 poście.

Za czas jakiś zakupię i zrobię szkielet, pewnie poproszę kogoś z forum o wydrukowanie plastików do maxa. Na chwilę obecną kompletuję elektronikę ardunio w drodze ramps 1.4 zamówi się jutro.

Czytam sporo o extruderach i stołach w chwili obecnej -

- stół zwracam się ku wersji z płyty aluminiowej.

- extruder - jeszcze zdania nie mam (za mało przeczytane żeby wyrobić sobie opinię)

Byłem dzisiaj w praktikerze i lerule - śrubek i nakrętek nie wspominając o profilach nie mają.

Jak profili nie znajdę to zapewne dam zarobić Blazakovowi aczkolwiek ma już konkurencję na znanym portalu aukcyjnym, która pozawala zachować ~40 zł w kieszeni - nakrętki gratis i 10 mniej profile :)

Na którymś z forów były linki do silników krokowych (tu ponownie blazakoV w kontekscie) wspominał coś o silnikach nema 17 i nema 23 gdzie takie patenty trafić opcjonalnie które z oferty wybrać:

http://www.akcesoria-cnc.pl/?menu=grupa&kat1=1
Ostatnio zmieniany: 01/09/2013 20:28 przez yansen.

Co powiecie o czymś takim? 01/09/2013 20:22 #4670

Widziałem tą aukcję, ale przed zakupem sprawdź czy profile są przycięte, nagwintowane i nawiercone pod mendelmaxa. Jeśli nie to musisz doliczyć zakup gwintownika... Z tego co czytałem to Balzakov sprzedaje już przygotowane profile.

Co powiecie o czymś takim? 01/09/2013 20:29 #4671

Wymiary wydają się ok. Co do nagwintowania i nawiercenia - wiertarka stołowa i gwintowniki na stanie, więc bez problemu się obejdzie.

Chwilowo szukam profili w okolicy M1 (wolałbym sam przyciąć i wyciąć) - jak nie trafię w rozsądnej cenie zakupię przycięte.

Co powiecie o czymś takim? 01/09/2013 22:12 #4677

Jak profili nie znajdę to zapewne dam zarobić Blazakovowi aczkolwiek ma już konkurencję na znanym portalu aukcyjnym, która pozawala zachować ~40 zł w kieszeni - nakrętki gratis i 10 mniej profile
U mnie masz fakturę i możesz kupić w komplecie z plastikami (jak mi łaskawie doślą drut :) ) Płacąc podatki ciężko z takimi ofertami konkurować cenowo, cóż. :)
  • BlazakoV
  • BlazakoV Avatar
  • Podziękowania: 13
FreeDim - drukarki fotopolimerowe

Co powiecie o czymś takim? 01/10/2013 20:38 #4681

Na plastiki jak najbardziej będę się pisał :) za czas jakiś, co do profili to już zakupiłem już za 235 zł z przesyłką i fakturą (fakt bez gwintowania i wiercenia ale sprzęt w domu posiadam i do jednego i do drugiego:).

Btw przyszły mi ardunia na 2560 - jedno do drukarki drugie może kiedyś do jakiegoś cnc, chyba że maże rep rapa da się przystosować (chyba gdzieś widziałem taki nagłówek).

Małymi kroczkami. :)

Co powiecie o czymś takim? 01/10/2013 22:49 #4690

To ja się jeszcze wypowiem.

Ta maszyna wygląda podobnie do prusa air2 :) .
Wygląda na ładnie wykonaną, cena jest rozsądna.
Nieładnie za to, że ktoś sprzedaje pod swoją nazwą, trochę to dziwne, tym bardziej, że tam naprawdę można masę rzeczy poprawić.
  • Strona:
  • 1

• Polityka Prywatności  •  Regulamin  • Kontakt• FAQ                                                                                                                                                                           Monkeyfab 2013